Blog szoperski.pl
Decydując się na uruchomienie sklepu internetowego, łatwo wpaść w pułapkę spontanicznych decyzji. Wybór platformy, konfiguracja płatności, zarządzanie wysyłką, integracje – to wszystko ma ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie e-commerce. Dlatego kluczowe jest, aby już na starcie dobrze przemyśleć, z jakich narzędzi będziemy korzystać.
Planujesz uruchomić własny sklep internetowy na platformie Shoper? To super! Jednak aby wdrożenie sklepu poszło sprawnie i szybko, warto jeszcze przed startem zadabać o kilka aspektów. Oto checklista kluczowych kroków, które powinieneś wykonać przed rozpoczęciem wdrożenia sklepu internetowego.
Zarządzanie zamówieniami to jedno z najważniejszych zadań w prowadzeniu sklepu internetowego. Odpowiednie ustawienie statusów zamówień nie tylko usprawnia obsługę klienta, ale również pomaga w organizacji pracy i monitorowaniu postępów realizacji. Dowiedz się, jakie statusy zamówień warto wprowadzić w swoim sklepie na platformie Shoper, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie sklepu.
W dzisiejszych czasach, w erze technologicznego postępu, wykorzystanie sztucznej inteligencji w prowadzeniu sklepu internetowego to nie tylko innowacyjne rozwiązanie, ale także klucz do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Jednym z najciekawszych narzędzi w tej dziedzinie jest ChatGPT - zaawansowany model językowy opracowany przez OpenAI. Dzięki swoim zdolnościom do generowania tekstów o wysokiej jakości, ChatGPT otwiera drzwi do wielu kreatywnych i praktycznych zastosowań. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać sztuczną inteligencję w Twoim sklepie internetowym, a w szczególności, jak wykorzystać potencjał ChatGPT.
Kilka dni temu ukazał się raport SEO za 2022 rok pt. "Liderzy e-commerce" stworzony przez agencję Mayko. Jak w tym zestawieniu wypadły sklepy internetowe oparte o platformę Shoper?
Ruszając ze sprzedażą internetową za pośrednictwem własnego e-commerce musisz wiedzieć, że bez ciężkiej pracy i poświęconego czasu to nie wypali. Samo opłacenie licencji i wykupienie dodatkowych modyfikacji nie wystarczy, żeby dobrze rozwijać swój e-sklep.
Decydując się na wdrożenie sklepu internetowego w modelu abonamentowym (SaaS - Software as a Service) często zastanawiamy się, jakie poniesiemy koszty związane z uruchomieniem sprzedaży internetowej. Musimy pamiętać, że sama licencja w pierwszym roku funkcjonowania sklepu kosztuje wyjątkowo mało. Cena abonamentu zwiększa się w kolejnych latach, a do ostatecznej kalkulacji musimy doliczyć jeszcze kilka ważnych pozycji.