Blog szoperski.pl

Kilka dni temu ukazał się raport SEO za 2022 rok pt. "Liderzy e-commerce" stworzony przez agencję Mayko. Jak w tym zestawieniu wypadły sklepy internetowe oparte o platformę Shoper?
Raport agencji Mayko uwzględnia widoczności domen w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Nie jest to ranking najbardziej dochodowych, ani tym bardziej najładniejszych sklepów internetowych. Czyste dane oraz suche fakty - liczba słów kluczowych w TOP3, liczba słów kluczowych w TOP10 oraz szacunkowy ruch w 2022 roku.
Przeglądając raport postanowiłem sprawdzić, które sklepy w TOP20 w danej kategorii są oparte o platformę Shoper. Znalazłem 7 takich sklepów, których zdecydowana większość znajduje się w kategorii "Dzieci i macierzyństwo" - aż 4 sklepy. Kolejne dwa w "FMCG i sklepy zoologiczne" oraz jeden "rodzynek" w "Dom, ogród, biuro".
Liderami e-commerce są oczywiście wielkie sklepy z dedykowanymi rozwiązaniami i wdrożeniami, zbudowane od podstaw pod konkretną branżę. Shoper, jako gotowe rozwiązanie w modelu SaaS nie może z nimi konkurować, jednak obecność "siedmiu wspaniałych" w tym raporcie napawa optymizmem. Pokazuje to, że da się stworzyć e-sklep przyjazny dla wyszukiwarki Google, w którym Organic Search jest wiodącym kanałem pozyskiwania klientów.

Największy średni szacunkowy ruch z każdego miesiąca 2022 roku, pozyskany z wyników naturalnych Google:
🏆 podkarspackiesady.pl - Internetowy sklep ogrodniczy
Największa średnia ilość słów kluczowych z każdego miesiąca 2022 roku, na które domena występowała w TOP3 wyników naturalnych Google:
🏆smaczajama.pl - Artystyczne kosze upominkowe, wyjątkowe alkohole
Największa średnia ilość słów kluczowych z każdego miesiąca 2022 roku, na które domena występowała w TOP10 wyników naturalnych Google:
🏆smaczajama.pl - Artystyczne kosze upominkowe, wyjątkowe alkohole
Największa procentowa zmiana średniego szacunkowego ruchu porównując wartości z 2022 roku do 2021 roku:
🏆olini.pl - Naturalne oleje zimnotłoczone
Pozycjonowanie sklepów Shoper
Platforma Shoper oferuje bezpłatny audyt sklepu internetowego. W 90 sekund zweryfikujesz meta tagi, ilość treści, nagłówki oraz frazy. Sprawdzisz działanie swojego sklepu na smartfonach oraz zbadasz linki zewnętrzne.
Jest to solidna dawka informacji, która pozwoli na samodzielne wdrożenie działań poprawiających widoczność e-sklepu w wyszukiwarce Google.
Jeżeli nie chcesz, nie potrafisz lub zwyczajnie nie masz czasu na wdrożenie zmian z audytu to zapraszam do kontaktu.
Pamiętaj, że nawet jeśli Twój e-commerce osiągnął dobry SEO Rating to i tak jest masa możliwości, żeby poprawić wszystkie parametry dotyczące pozycjonowania.
Zachęcam do kontaktu.